Több száz iskolát kellett bezárni Kínában a szélsőséges időjárás miatt
A vasárnap óta tartó hidegfront erős szelet és havazást hozott Kína észak- és északkeleti részében.
A vasárnap óta tartó hidegfront erős szelet és havazást hozott Kína észak- és északkeleti részében.
Kína leállította a fiatalok munkanélküliségére vonatkozó adatok közzétételét, mert szerintük részben ez állhat az ország lassulása mögött.
Míg a világ demokratikusabb fele évek óta vitázik a kérdésről, a kommunista vezetésű Kína egy elég drasztikus szabállyal zárná rövidre a kérdést.
Nagy a nyomás a kínai oktatási rendszerben, egyre több diák szenved depressziótól.
Az iskola egy dolgozójának pozitív lett a koronavírus-tesztje, erre az egész intézményt karanténba zárták. A gyerekek és a tanárok csak másnap reggel hagyhatták el az épületet.
Kevesebb házi feladat és különóra - így óvnák a kínai gyerekek mentális és fizikai egészségét.
Több hónap után a kínai Tajjüanban is visszatérhettek a diákok az iskolákba. A társadalmi távolság betartására pedig egy kreatív megoldást találtak ki: a diákokat ugyanis arra kérték, hogy készítsenek maguknak szárnyakat, aminek a segítségével kellő távolságot tudnak tartani az osztálytársaiktól.
Három hónappal a lezárások után visszatérhettek az iskolába a kínai iskolások, azonban a társadalmi távolságtartás még mindig kötelező. De hogyan lehet ellenőrizni, hogy a gyerekek ne menjenek túl közel egymáshoz? Az iskola szerint: egy méteres fejfedőkkel. A furcsa megoldásról készült videót itt megnézhetitek.
Egyetértési nyilatkozatot írt alá Palkovics László innovációs és technológiai miniszter Hszü Ning-senggel a Fudan Egyetem elnökével Sanghajban. A nyilatkozat szerint új budapesti kampuszt hoznak létre a kínai elitegyetemnek.
Hogyan védhetik meg a szülők a gyerekeiket a stressztől és a szorongástól? Hogyan működik a kínai iskolarendszer? És hogyan fejleszthetjük az agyunkat? Többek között ezekre a kérdésekre válaszolnak azok a könyvek, amelyeket a HVG Könyvek kínálatából ajánlunk ma nektek.
Két diák lett öngyilkos a kelet-kínai Csiangszu tartományban egymástól függetlenül ugyanazon a napon azért, mert nem...
Egy internetes közvélemény-kutatás szerint a kínai gyerekek kevésbé boldogok, mint anno szüleik voltak, ennek fő oka...